Gå direkt till textinnehållet
Visa meny

Bäckgården behövs i Bastuträsk

Bäckgården behövs i Bastuträsk. För de boende på Bäckis, för de som hoppas på att flytta dit i framtiden, för personalen och för hela samhället. Återigen försöker ni spara i kommunen genom att nedmontera Bastuträsk bit för bit och kalla det något annat. Tidigare var det smygförsök med skolan, nu Bäckgården. Vad blir nästa försök?

Att göra reklamkampanjer om ”Världens bästa vardag” och att trivas i Bastuträsk hjälper inte då det bara är tomma ord och marknadsföringsmässiga påhitt.

Senast ändrad 27 mars 2023

Vi och våra partners använder cookies för att förbättra och personalisera din upplevelse, visa annonser baserade på dina intressen och för att mäta och analysera data. Genom att använda vår webbplats och våra tjänster godkänner du att vi använder cookies som beskrivet i vår dataskydds-policy.